19-06-2025 | Wij beleggen voor een goed pensioen voor u als deelnemer. Daarbij kijken we naar de lange termijn: we willen nu en in de toekomst een goed pensioen bieden. Met een rendement van 8% en een groei van het belegd vermogen naar € 259 miljard boekten we een mooi resultaat over het afgelopen jaar. Met het jaarrendement van 2024 komt het gemiddelde sinds de oprichting van PFZW in 1971 uit op 7,5% per jaar.
De premie die u en uw werkgever betalen zijn niet voldoende voor een goed pensioen later. Daarom beleggen we die premie. Voor een gemiddeld pensioen komt zo’n 60% uit rendement op beleggingen. Resultaten op de financiële markten zijn dus belangrijk voor de hoogte van pensioenen. In 2024 presteerden met name beursgenoteerde aandelen goed.
PFZW belegt met verschillende soorten beleggingen in meerdere landen en sectoren. Dit zorgt voor stabiliteit. Schommelingen op de beurs op de korte termijn kunnen op die manier goed worden opgevangen. Denk bijvoorbeeld aan de recente koersdaling toen de Amerikaanse president Trump importheffingen aankondigde. Door de spreiding van onze beleggingen is er dan geen reden voor paniek.
Bij onze beleggingen houden we rekening met ontwikkelingen in de samenleving. We luisteren naar de voorkeuren van u als deelnemer en beleggen daarom met extra aandacht in bijvoorbeeld de zorg, woningbouw en schone energie.