Pensioenen omhoog én beter beschermd

13-10-2025 | Het was de afgelopen weken veel in het nieuws: voor bijna alle deelnemers van PFZW gaan de pensioenen waarschijnlijk omhoog. We zijn van plan op 1 januari 2026 over te stappen naar de nieuwe pensioenregeling. Als er voor die tijd geen gekke dingen gebeuren in de wereldeconomie, gaan de pensioenen er in 2026 inderdaad op vooruit. En er is nog meer goed nieuws.

Pensioenuitkeringen beter beschermd tegen verlaging

De pensioenuitkeringen zijn bij PFZW vanaf 2026 beter beschermd tegen een verlaging. Nu is de kans op een verlaging in slechte tijden ook al klein. PFZW heeft in het bestaan van het pensioenfonds, sinds de jaren zeventig, de pensioenen zelfs nooit hoeven te verlagen. Maar die kans wordt vanaf volgend jaar nóg kleiner. Dat komt door twee dingen:

  • Ten eerste hebben we in de nieuwe pensioenregeling een aparte reserve, die we alleen gebruiken om de uitkering van gepensioneerden te beschermen als het even tegenzit.
  • Ten tweede beleggen we de pensioenvermogens voor gepensioneerden straks voorzichtiger dan nu. Dubbele bescherming dus. 

Betekent dit dat de pensioenen nooit omlaag kunnen? 

Nee, in hele slechte tijden kunnen de pensioenen ook straks nog omlaaggaan. Maar die kans wordt dus een stuk kleiner!