Eet je fit met Nien
Een keer wat anders dan de ‘standaard’ kipspiesjes? Probeer dan deze krokante spiezen met kip én ananas. Lekker fris en knapperig. Na de bbq spiesjes over? Je kunt ze ook koud eten, of haal de stukjes kip en ananas van de stokjes en doe ze door een salade. Lekker voor de lunch!
De kip door het meel, het ei en door het paneermeel van tortillachips rollen, is een leuk klusje om samen met cliënten te doen. Net als het rijgen van de satéprikkers. Die vieze handen was je daarna wel weer!
Dit heb je nodig voor 5 spiezen:
Optioneel: chilisaus
Verder nodig:
Bereidingstijd: 10 minuten + 15 minuten op de bbq
Tip: week je satéprikkers in een bak met water voordat je gaat rijgen. Houten satéprikkers zijn nogal droog, waardoor ze kunnen splinteren. Ook verbranden ze snel op de barbecue. Dat voorkom je door ze ongeveer een uur te laten wellen in water.
Eerst een lekkere bbq en dan blijven hangen met een koud drankje…
Lees meerAls ambulanceverpleegkundige heeft Nienke onregelmatige diensten. Soms heeft ze alle tijd om uitgebreid te koken, de andere keer moet het vooral makkelijk zijn en snel gaan. Oók als er na haar dienst, tijdens een lange zomeravond, een barbecue op de planning staat.
Op haar Instagramaccount @foodnien inspireert ze haar volgers lekker, gezond en voedzaam te eten. In de serie ‘Eet je fit met Nien’ deelt Nienke op online platform Goed Bezig haar favoriete gerechten. Met dit keer: 5x gezond op de bbq.
Heb je een gerecht van Nienke gemaakt? Deel je foto op Instagram en tag @pfzwpensioen!