Verzending tweede berekening nieuwe pensioenen gestart
19-03-2026 | Deze week starten we met de verzending van de berekening van de nieuwe pensioenen. Alle pensioengerechtigden en (oud-)deelnemers ontvangen de tweede berekening tussen half maart en half mei. Half mei is voor iedereen duidelijk wat de nieuwe pensioenregeling individueel betekent. Voor (oud-)deelnemers geldt dat zij de tweede berekening ontvangen in plaats van het jaarlijkse uniform pensioenoverzicht. Zij ontvangen dit jaar dus geen uniform pensioenoverzicht.
Pensioeninkomens omhoog met ongeveer 12%
In het nieuwe pensioenstelsel kunnen pensioenfondsen minder reserves aanhouden. Dat geldt dus ook voor PFZW. Dat betekent dat er nu geld beschikbaar is om de pensioeninkomens te verhogen. Ook de verwachte pensioenen van wie nog niet met pensioen is, kunnen voor de meeste (oud-)deelnemers omhoog.
De cijfers over 2025 zijn nu definitief bekend. De beleggingsresultaten zijn een klein beetje hoger uitgevallen dan de voorlopige cijfers die we eind januari bekendmaakten. Daardoor is de dekkingsgraad per eind 2025 nu vastgesteld op 126,0%. Dit is het percentage waarmee is gerekend bij de overgang naar het nieuwe stelsel. Dat was eerder nog 125,7%.
Eerder lieten we al weten dat de pensioeninkomens met ongeveer 12% omhoog gaan. Voor deelnemers die nog werken kan het percentage anders zijn, omdat de hoogte afhangt van je persoonlijke situatie, zoals leeftijd en hoeveel je hebt opgebouwd. Voor iedereen is daarom een eigen berekening gemaakt.
Op onze website is meer uitleg en antwoord op veel gestelde vragen. Ook staan daar uitlegvideo’s voor werknemers en gepensioneerden. PFZW gaat in april en mei ook het land in. Tijdens regionale bijeenkomsten vertellen we dan meer over de berekening van de nieuwe pensioen en gaan onze bestuurders in gesprek met werkgevers, deelnemers en pensioengerechtigden.