Pensioenpraat
Zo beleggen we jouw pensioen: groei met aandacht voor risico
Je legt elke maand geld in voor later. PFZW belegt dat geld, zodat jouw pensioen kan groeien. Dat doen we niet zomaar. We spreiden het geld over verschillende soorten beleggingen. Zo houden we risico’s beter in balans.
Verschillende manieren van beleggen
Je wilt later een goed pensioen. Daarvoor is rendement nodig, maar geen onnodig risico. Daarom spreiden wij je pensioengeld over verschillende soorten beleggingen zoals:
- Aandelen
Dit zijn kleine stukjes van bedrijven. Als bedrijven groeien, kan je pensioen meegroeien. Aandelen leveren vaak meer op, maar hun waarde kan ook schommelen. - Obligaties
Dit zijn leningen aan overheden en bedrijven. Daar krijgen we rente voor. Ze groeien minder snel, maar zijn vaak stabieler. - Vastgoed
Bijvoorbeeld woningen en zorggebouwen. Die leveren huur op en kunnen in waarde stijgen. Dat zorgt voor meer stabiliteit.
Spreiden geeft rust
Door te spreiden over verschillende beleggingen zijn we minder afhankelijk van één markt. Gaat het ergens minder goed, dan kan iets anders dat opvangen.
Pensioen voor een wereld waarin je wilt werken en leven
Bij elke keuze kijken we naar drie dingen: wat het oplevert voor je pensioen, welk risico erbij hoort en wat het betekent voor mens en milieu. Zo werken we aan een goed pensioen, in een zorgzame en toekomstbestendige wereld.